17 listopada 2018

sobota
11:30-13:00

Dla kogo

dzieci w wieku 3 do 7 lat

Za ile

45 zł Mały i Duży,
80 zł dwóch Małych i Duży

płatne przed wydarzeniem przelewem na konto WA

Zapisy

biuro@warsztatyagaty.pl
tel. 883 908 901

oswoic_jeza

Zapraszamy dzieci w wieku 3 do 7 lat na BARDZO wyjątkowe spotkanie z opowieścią i pracą twórczą oraz BARDZO wyjątkową osobą – Agnieszką Rogaczewską-Foryś, o której poniżej. Agnieszka do pomocy w zaśnięciu sięga po kołysanki, jednak za dnia uwielbia nie-bajki, czyli historie, które budzą. Do przemyśleń, do empatii, do pełniejszego zobaczenia świata. I taka jest opowieść Katarzyny Kotowskiej „Jeż”. Opowiada o Piotrusiu, który przeszedł doświadczenie braku miłości i poczucia bezpieczeństwa, wskutek czego wyrosły mu kolce nieufności. Na szczęście odnaleźli go rodzicie adopcyjni, którzy chcieli i potrafili cierpliwie dawać mu miłość, by w końcu zrodziło się w nim poczucie bycia kochanym, potrzebnym i właściwym. Opowieść traktuje o niełatwych sprawach, pozwala, by serce zobaczyło, że są obszary bolesne, i to nie tylko w dorosłym świecie, ale nie zabija wiary w posiadanie sprawstwa zmiany sytuacji, w możliwość uleczenia ran. Skłania do refleksji o podobnych sytuacjach w naszym życiu, kiedy i my mamy powody, by się najeżyć. Zapraszamy Was na drogę wzruszającej i metaforycznej opowieści, okraszonej śpiewem dawnym, na rozmowę o emocjach oraz do wykonania prac plastycznych – twórczego komentarza do tego, co się wydarzy.

Zajęcia przygotowane w oparciu o książkę „Jeż” Katarzyny Kotowskiej, wpisanej na listę Kanonu książek dla Dzieci i Młodzieży.

 

PROWADZĄCA: Agnieszka Rogaczewska-Foryś, z wykształcenia ekonomistka, z charakteru humanistka. Właścicielka firmy Pomysłowo – miejsca dobrych realizacji. Zawodowo tekściarka, managerka, produkcjonerka oraz organizatorka warsztatów wokalnych i twórczego pisania. Prywatnie pasjonatka śpiewu (przez wiele lat członkini zespołu słowiańskich pieśni ludowych „Czarolija”), opowiadania (liczne warsztaty i występy w charakterze opowiadaczki) i podróżowania (głównie Azja i Ameryka Południowa). Aktorka kabaretowa (grupa improwizacji komediowych w Blue Note „Leniwe Impro”) i początkująca pisarka (bajki dla dzieci i artykuły do prasy). Zwolenniczka Porozumienia Bez Przemocy i Rodzicielstwa Bliskości. Mama czteroletniego Mateusza, źródła nieustającej inspiracji, spełnienia, rozwoju i radości.