13 października 2018

sobota
12:00-14:00

Dla kogo

dla rodziców, opiekunów, nauczycieli i wychowawców i dziadków zainteresowanych rozwijaniem potencjału dziecka, adekwatnym wykorzystaniem jego zasobów w rozwoju dziecko, budowaniem podstawy dla satysfakcjonujących relacji z ludźmi… czyli rodziców zainteresowanych poczuciem własnej wartości ich dzieci i swoim własnym:-)

Za ile

45 zł osoba/ 80 zł para
płatne przed wydarzeniem przelewem na konto WA

Zapisy

biuro@warsztatyagaty.pl
tel. 883 908 901

sztuka_mowienia_nie

Zapraszamy na kolejne seminarium inspirujące oparte o sposób myślenia o rodzicielstwie Jespera Juula, tym razem o „Sztuce mówienia NIE z czystym sumieniem”.

Podczas tego seminarium zajmiemy się tematem komunikowania granic.
Większość z nas wychowywana była w świecie, w którym jako dzieci często słyszeliśmy „nie”: tego nie dostaniesz, tamtego ci nie wolno, na to się nie zgadzam, nie pójdziesz tam, nie kupię ci, nie ma. Chcąc być lepszymi rodzicami, opiekunami – świadomie lub nie – postanowiliśmy postępować inaczej. Zgadzamy się na wiele rzeczy, pozwalamy dzieciom decydować o wielu sprawach, przeznaczamy dla nich swój czas, znienacka mówiąc „dość” lub po prostu zauważając, że zmierza to w niechcianym przez nas kierunku. Dzieci płacą za taki stan rzeczy swoją cenę – przede wszystkim tracą możliwość ścierania się z dorosłym, pilnowania swoich granic w relacji. „Nie” bywa trudniejsze do wypowiedzenia, ale jest też bardziej konstruktywne dla wszystkich.
Jest też druga strona tego zagadnienia: kiedy to dziecko mówi nam „nie”. Jak je usłyszeć, jak zrozumieć ten przekaz, niekoniecznie podporządkowując mu się?

Zapraszamy Was na seminarium Family-lab, które będzie poruszało wiele aspektów tego zagadnienia i podejmowało próbę odpowiadania na pytania z nim związane.
Seminarium jest realizowane na licencji Family-lab International, międzynarodowej organizacji założonej w 2007 roku przez Jespera Juula.
PROWADZĄCE: Kasia Andrys i Marta Maciąg, psycholożki, trenerki Familylab Polska
Informacje: http://www.family-lab.pl

UWAGA!
Zgłoszenie ewentualnej nieobecności do 15:00 w piątek 12.10, umożliwia wykorzystanie wpłaty na inne wydarzenie organizowane przez WA w sezonie 2018/19.