Maluchy środa 12:00

Maluchy środa 12:00

Termin: 2020-02-26 12:00
Dla kogo: dzieci 6 - 17 miesięcy

45,00 

10 dostępnych

Kategorie: , , ,

Godzinne spotkanie dla NAJmłodszych dzieci i ich opiekunów (dzieci w wieku 6 mc – 17 mc), które odbywają się w formie grupowych zajęć wielozmysłowych, gdzie ideą przewodnią jest PERSPEKTYWA DZIECKA i WSPÓLNA zabawa Dzieci i opiekunów: zabawy ruchowe (zmysł równowagi) oraz zabawy edukacyjne i rozwojowe (zmysł wzroku, słuchu, dotyku, węchu), w tym zabawy z wykorzystaniem tzw. materiałów niedokończonych (np. piasek, kasza, mąka, papier, woda, owoce itp.).

Niezbędny jest udział dorosłych – poprzez intensywne wspieranie Dziecka oraz zabawę razem z nim. Zajęcia mają być miejscem i czasem, gdzie Dziecko znajdzie odpowiednie warunki dla swojej naturalnej aktywności i ciekawości, możliwość wyrażania emocji i uczuć przez nie przeżywanych, przy wsparciu dorosłych (prowadzącej i opiekunów).

Zasady warsztatów:

W proponowanych zabawach Dzieci biorą udział razem z opiekunami lub przy ich wsparciu. Scenariusz zajęć i prowadzący stwarzają pewne ramy dla działania warsztatowego, klarowne i powtarzalne, natomiast wszyscy obecni podczas zajęć Dorośli razem zachęcają Dzieci do uczestnictwa w poszczególnych aktywnościach, m. innymi przez własny w nich udział. Pomimo ram zajęciowych, staramy się podążać za dziećmi, by Dzieci mogły same decydować o tym, co i jak jest dla nich interesujące – tylko wtedy będą się dobrze i PO SWOJEMU bawić!

Opiekun na zajęciach obserwuje swoje Dziecko i sprawdza, czy proponowana aktywność lub muzyka nie straszą Go lub nie męczą zanadto. Dzieci zawsze mogą odpocząć i nieco wyciszyć się poza salą – spora ilość nowych bodźców może zmęczyć, już od samego bycia w tym, patrzenia i słuchania. Podczas zabawy każdy opiekun bierze odpowiedzialność za siebie i przyprowadzone Dziecko, w tym za własną i Dziecka dyspozycję zdrowotną.

Dla kogo – Dla Dzieci z Opiekunami

  • Maluchy – dzieci od 6 miesiąca do 17 miesiąca

Strój na warsztaty

Z uwagi na charakter planowanych zabaw, prosimy zarówno Dzieci jak i ich Opiekunów, o strój WYGODNY, umożliwiający swobodne, czasem intensywne poruszanie się, siadanie lub leżenie na podłodze, a także prosimy o strój, w którym możecie się swobodnie pobrudzić (lub STRÓJ NA ZMIANĘ), w tym o zmianę obuwia na „miękkie” lub na skarpetki antypoślizgowe.

Warsztaty Agaty Malta, ul. Maltańska , Poznań, Galeria Malta p I, k/Smyka