Zabawy in English sobota 11:00

Zabawy in English sobota 11:00

Termin: 2020-02-29 11:00
Dla kogo: dzieci 1,5-3 lat

45,00 

10 dostępnych

Celem Zabaw In English jest bezstresowe wprowadzenie dzieci w świat języka angielskiego poprzez osłuchanie ich z językiem poprzez prezentację materiału i zabawy z opiekunem i nauczycielem. Podczas zajęć Zabaw In English skupiam się na naturalnym wykorzystaniu języka oraz zaangażowaniu wszelkich zmysłów dzieci oraz ich rodziców, dlatego podczas zajęć ruch oraz muzyka są na stałe obecne. Nauczanie odbywa się poprzez gesty i mimikę ciała, taniec, śpiew, zabawy ruchowe oraz naśladownictwo, jest to bardziej zabawa niż tradycyjne lekcje, które u dzieci wieku 1-3 nie sprawdziłyby się.
Podczas zajęć niezbędne jest powtarzanie materiału i sprawdzonych formatów oraz aktywny udział rodziców. Ze względu na formułę zajęć (dziecko + opiekun) wymagane jest zaangażowanie opiekuna podczas zajęć, wtedy ‘nauka’ jest najbardziej efektywna.
Materiał rozszerzany jest powoli oraz stopniowo, u tak małych dzieci nie ma możliwości wprowadzania nowego materiału na każdych zajęciach, potrzebne jest jego utrwalenie oraz ciągłe powtarzanie. Nowości są wprowadzane stopniowo oraz wplatane w zaznajomione już formaty piosenek czy zabaw.
Podczas zajęć wykorzystuję przedmioty z naturalnego środowiska dziecka: książeczki, pluszaki, piłki, karty obrazkowe, zabawki i inne akcesoria, które również dzieci mają w domu.
Podczas zajęć staram się ograniczyć język polski do minimum i większość czasu mówić do dzieci i dorosłych w języku angielskim, tak aby ekspozycja na drugi język była jak największa.
Wśród metod pracy z dziećmi można wyróżnić elementy metody naturalnej, TPR (Total Physical Response), metody oparte na obserwacji (obserwacja i pokaz) oraz na słowie (słuchanie wierszy, piosenek, historyjek).

Gdzie: Warsztaty Agaty Malta, ul. Maltańska 1 (Galeria Malta, p. I, k/Smyka)